fbpx

Vítejte
na oficiálních stránkách
Antonína Felixe Slováčka

Felix Slováček
podpis_FS

Felix Slováček,

vlastním jménem Antonín, se narodil 23. 5. 1943 ve Zlíně.

 

Absolvoval kroměřížskou konzervatoř a Janáčkovu akademii muzických umění v Brně, představuje na české hudební scéně špičku mezi hráči na klarinet a saxofon. Do jeho stálého repertoáru patří díla jak z oblasti klasické hudby, tak i jazzu a popu a jako sólový hráč získal mnoho cen na mezinárodních soutěžích. Svoji hudební mnohostrannost vždy prokazoval také jako skladatel a od roku 1983 jako šéfdirigent Big Bandu Felixe Slováčka.

 

Byl členem mnoha orchestrů (Orchestr Karla Vlacha) a vystupoval s řadou dalších (Big Band Gustava Broma, RIAS Radio Big Band, Big Band Radio Copenhagen, WDR Big Band Köln atd.). Pravidelně se objevoval také v programech Karla Gotta. Jako interpret vážné hudby vystupoval s mnohými známými hudebními tělesy v Čechách i v zahraničí – spolupracoval např. s European Community Chamber Orchestra, slovenskou filharmonií, drážďanskou filharmonií, symfonickým orchestrem hesenského rozhlasu a jinými.

 

Na svém kontě má více než 500 nahraných titulů a téměř 2 miliony prodaných zvukových nosičů.

Objevte, co vše
pro Vás
Felix Slováček a jeho Big Band může připravit
Na VAŠEM EVENTU můžete mít Felixe Slováčka, jeho Big Band, Swing Band, F Quintet, Due virtuosi di Praga, Strauss orchestr Praha, doprovázející mnoho známých zpěváků jako jsou Anna Julie Slováčková, Felix Slováček Jr., Dasha, Helena Vondráčková, Kateřina Brožová, Leona Machálková, Monika Absolonová, Bohuš Matuš, David Gránský, Petr Kutheil, Pavel Vítek, a mnoho dalších...
Všechny služby >>